Încep prin a vă spune că apar și eu în acest videoclip :) Asta ca să vă stârnesc interesul să dați play și să îl vizionați.

Piesa o știți deja. Face parte de pe albumul trupei Taxi intitulat, la fel ca piesa, „Cele două cuvinte” şi care se lansează pe piață astăzi. V-am mai spus cu ocazia apariției videoclipului original care este părerea mea despre această piesă superbă.

Cum am ajuns să joc în această versiune? Într-o zi m-a sunat Mircea Meșter (cel care apare în scena cu mine dinspre finalul clipului) să îmi propună să facem împreună cu alți bloggeri o versiune de videoclip la această piesă pe care astăzi, de Dragobete, să o dedicăm ființelor dragi din viața noastră. Puteam să zic nu? Ziceți și voi acuma! :)

Având în vedere că mie nu-mi vine deloc greu să îi zic Danei cele două cuvinte, ziceți și voi dacă nu am jucat magistral în videoclip :)

Ei bine, toată această filmare s-a petrecut într-o zi de ianuarie târzie, la sediul revistei Tabu. Cristina Bazavan a scris un articol despre această întâmplare pe care vă las să îl citiți singuri http://www.tabu.ro/articol_10425/secret_tweet_meet_n_a_fost_un_secret_pt_fetele_de_la_tabu.html

Vreau în mod special să le mulțumesc fetelor de la Tabu pentru găzduire, să îi mulțumesc lui Mircea Meșter pentru invitație și băieților pentru dăruire :)

Taxi – „Cele două cuvinte”, în interpretarea de mare excepție a 25 de bloggeri români

(în ordinea apariției)

Bobby Voicu – http://www.bobbyvoicu.ro
Andrei Cismaru – http://andreicismaru.ro/
Alex Ciucă – http://www.hoinaru.ro/
Andrei „Bicky” Băicoianu – http://twitter.com/andreibicky
Ionuţ Bunescu – http://www.bunescu.ro/
Marius „Make” Matache – http://www.mariusmatache.ro/
Adi Zăbavă – http://www.adizabava.ro/
Laurenţiu Buică – http://www.laurentiubuica.ro/
Cristi Dorombach – http://www.piticu.ro/
Bogdan Marin – http://rastabogdan.wordpress.com/
Alex Tunaru – http://www.tunaru.ro/
Alex Cîrstea – http://www.alexymsg.blogspot.com/
Ştefan Murgeanu – http://www.concediaza-ti-seful.ro/
Auraş Mihai – http://aurasmihai.ro/
Sorin Grumăzescu – http://soringrumazescu.ro/
Claudiu Ciobanu – http://www.retail-fmcg.ro/
Adrian Ciubotaru – http://www.adrianciubotaru.ro/
Cristian China-Birta – http://chinezu.eu/
Daniel Stancu – http://www.birkof.ro/
Alin Pandaru – http://pandutzu.com/
Robert Antonescu – http://www.robertantonescu.ro/
Toma Nicolau – http://tomanicolau.ro/
Lucian Marin – http://lucianmarin.wordpress.com/
Vlad Dulea – http://vlad.dulea.ro/
Mircea Meşter – http://mirceamester.ro/

Cu mulţumiri:
Cristina Bazavan – http://bazavan.ro/
Revista Tabu – http://www.tabu.ro/
Dan Teodorescu
Trupa Taxi – http://www.facebook.com/trupaTAXI

Regie
Mircea Meşter – http://mirceamester.ro/

Imagine
Alex Trăilă – http://twitter.com/trailaalex

Montaj
Valentin-Narcis „Bimus” Sturzu – http://bimus.ro/
Ceva De Vis – http://www.cevadevis.tv

Ai ceva de zis despre asta? Lasă un comentariu. Mai jos găsești încă 17 comentarii la acest articol.

Views 21

Ți-a plăcut acest articol? Vrei să afli când mai scriu?

Urmărește pagina mea de Facebook:


și abonează-te mai jos ca să primești articolele pe email (un email pe săptămână, fără spam-uri, promit!).
277 de abonați primesc deja pe email cele mai interesante postări ale săptămânii!